Stravování a školní jídelna

Aktuální jídelníček

Kapacita

Kapacita kuchyně je situována na 104 dětských a 17 dospělých strávníků.

Vybavení

Školní jídelna je pevnou součástí MŠ Motýlek. Je vybavena dle hygienických předpisů všemi spotřebiči potřebnými k přípravě kvalitní a plnohodnotné stravy.Veškeré nutné vybavení je z nerezu + parní konvektomat, který umožňuje přípravu jídel bez použití tuků a to v páře.

Zdravá strava, čerstvé a kvalitní potraviny

Veškerá jídla jsou připravována v MŠ a to vždy z kvalitních a čerstvých potravin, které jsou pravidelně dováženy do MŠ přímo dodavateli. Jídelní lístky jsou sestavovány týden dopředu podle požadavků zdravé výživy a výživových norem, Jsou zařazována v dostatečné míře jídla luštěninová, masová, zeleninová, bezmasá a pro mlsaly jídla sladká. K dopolední a odpolední svačině se podává ve větší míře celozrnný chléb a pečivo a k tomu více druhů pomazánek ať už tvarohových, zeleninových nebo i luštěninových. Jídlo je vždy doplněno ovocem nebo zeleninou. Děti mají po celý den dostatek tekutin (vodu, ovocné čaje, džusy, mléko).

Rodičům dětí, které mají ze zdravotních důvodů výjimku ze stravovacího režimu, se snažíme vycházet vstříc podle našich možností. Při jakýchkoliv připomínkách či požadavcích Vás rádi vyslechneme a pokusíme se společně najít schůdné řešení.

Po celý den zajišťujeme dětem dostatek tekutin